Tycoons slot betsoft games

مدیر مس منطقه کرمان: ۱۶ هزار نفر نیرو در مجتمع مس کرمان مشغول به کار اند

مدیر مس منطقه کرمان:
۱۶ هزا

مدیر منطقه مس کرمان با توجه به رونق چند دهه اخیر این منطقه به سبب اشتغال زایی و وجود این صنایع بیان کرد: وجود این صنایع تاثیر بسیار زیادی در گردش مالی ،رونق اقتصاد ، پیشرفت علم و رونق حمل و نقل داشته است و هم اکنون ۱۶ هزار نیروی ثابت در مجموعه مس فعالیت می کنند.
محمد حسنی ،مدیر مس منطقه کرمان در نشست خبری در جمع خبرنگاران بیان کرد:شروع فعالیت های معدنی در کشور در حوزه مس در اوایل دهه ۵۰ از این نقطه آغاز شد، حدود ۴۰ سال از عمر شرکت ملی صنایع مس ایران می گذرد و پستی بلندی های زیادی را طی کرده است، افراد زیادی تلاش کردند تا این کارخانه به رونق برسد. 
وی با اشاره به اینکه معدن هدیه الهی به یک منطقه است تصریح کرد: معادن زیادی در کرمان است که ما باید به خوبی از آنها صیانت و بهره برداری کنیم. 
وی با اشاره به اشتغال زایی ۱۶ هزار نفر گفت: ما باید همه جوانب را در نظر بگیریم تا به یک توسعه پایدار برسیم، از نیروی انسانی ، محیط زیست و .... نباید غافل شویم که از خطرات توسعه پایدار است. 
این مسئول خاطر نشان کرد: ذی نفعان ما دستگاه های حاکمیتی ، مردم ، مشتریان ، ائمه جمعه ، کارکنان خودمان و....هستند اینگونه است که اگر به خوبی عمل کنیم نفع می برند و اگر بد عمل کنیم آنها ذی ضرر می شوند. 
وی با بیان اینکه ماهانه ده هزار میلیارد حقوق به کارمندان پرداخت می شود گفت: سالانه هفتصد و ۷۰۰ میلیارد صرف هزینه های مالیات و بیمه و ... می شود. 
به گفته ی وی ،در میدوک ،سرچشمه و خاتون آباد  حدود ۸۰۰ هزارتن کنستانتره تولید می کنیم.
تا سال ۸۶ که شرکت دولتی بود ما به یک شکل مالیات میدادیم اما از سالی که سهام در واگزار شد متفاوت شد ، مثلا پارسال ۱۴۰ میلیارد تومان مالیات دادیم برای برداشتی که از معدن داریم. 
وی در خصوص انجام مسئولیت های اجتماعی شرکت مس اذعان کرد: حدود ۲۲۰ میلیارد هزینه کردیم تا جاده شهربابک به رفسنجان دو بانده شده است و اداره راه و شهرسازی یک ریال هم هزینه نکرده است.
این مسئول در حوزه انتقال آب از خلیج فارس به سرچشمه یادآور شد: کل این طرح در سه فاز است که هرکدام ۱۴۰ میلیون متر مکعب است و پیشرفت پروژه به حمدالله پیشرفت چشمگیری داشته است. 
تمامی خسارت سانحه اواسط شهریور را پیمانکار این طرح بر عهده گرفته است ،این یک حادثه بود که میتوانست به فاجعه تبدیل شود که تا ۶ ساعت پس از حادثه ممکن بود انفجار صورت گیرد,تنها ۱۰ هزار قطعه پیچیده سوخته بود و تجهیزات آب شد همچنین ۲۵ کیلومتر کابل تعویض شد.
به گفته ی حسنی این همه کار ها و جبران آنها  در ۴۵ روز انجام شد، سه شیفت کار می کردند و ۵۰۰ نفر تمام وقت کار کردند.
وی با اشاره به تکنولوژی فلش بیان کرد:حدود ۷۰ درصد مس دنیا از طریق تکنولوژی فلش تولید می شود، سوخت کوره ی فلش خود یک کنستانتره است که کوره های ریور از سوخت های مانند گازوئیل استفاده می شد. 
وی گفت :ما برای تقویت نیروی انسانی آموزش های متعددی را انجام دادیم و با دانشگاه های مختلف از جمله ولیعصر و باهنر همکاری های زیادی داشتیم. 
حسنی افزود: اگر باید بر اساس استاندارد جهانی پیش می رفتیم باید با ۸ هزار نیرو کار می کردیم.

دیگر مطالب مرتبط

نظرات و دیدگاه های شما

دیدگاه و نظرات خود را ارسال کنید.