Tycoons slot betsoft games

رئیس کمیسیون کشاورزی و آب اتاق بازرگانی کرمان مطرح کرد خطر جدی بحران آب در آینده‌ای نه‌چندان دور

رئیس کمیسیون کشاورزی و آب ا

رئیس کمیسیون کشاورزی و آب اتاق بازرگانی استان کرمان گفت: اگر آب مدیریت نشود حتما در آینده‌ای نه‌چندان دور آب برای خوردن هم نخواهیم داشت و خوب است کشاورزان و مدیریت‌های جهاد کشاورزی این خطر را جدی بگیرند و اقدام عملی در بهینه‌سازی مصرف داشته باشند.
 بزرگترین ترمینال فرآوری پسته کشور در جلال‌آباد سیرجان در بخش‌های مختلف از جمله ترمینال‌های  پسته تر، خندان مکانیک، خردکن، برشته‌کن، بسته‌بندی و انبارهای صادرات ظرفیت 14 هزار تن پسته صادراتی را دارد.
 رئیس کمیسیون کشاورزی و آب اتاق بازرگانی استان کرمان و مدیر مدیر ترمینال ضبط و فرآوری پسته جلال‌آباد سیرجان گفت: تنها مرکز فرآوری کامل پسته در کشور هستیم که با هزینه 24 میلیارد تومان از اعتبارت سرمایه‌گذاری و تسهیلات بانکی این محصول را برای صادرات آماده می‌کنیم.
حسین نجف‌آبادی اظهار داشت: صادرات این محصول به صورت بسته‌بندی و آجیل درانواع مختلف به کشورهای اروپایی، ژاپن، قزاقستان و حوزه خلیج فارس است و سال گذشته یک‌هزار و 700 تن صادرات پسته را داشتیم که امیدواریم امسال هم صادرات بیشتری را داشته باشیم چون پسته ایران مشتریان فراوانی دارد.
 وی بیان داشت: در حال حاضر 60 نفربه صورت مستقیم در بخش‌ها و ترمینال‌های مختلف مشغول به‌کار هستند که در صورت حمایت بیشتر برای صادرات و کوتاه شدن دست دلالانی که با عنوان تاجر عمل می‌کنند  این اشتغال به 120 نفر افزایش خواهد یافت.
نجف‌آبادی از خرده‌مالکی پسته به عنوان یک فاجعه یاد کرد و گفت: این موضوع ضمن هدررفت آب که امروز مایه حیات زندگی است در کاشت، داشت و برداشت محصول هم ناموفق بوده و هکتاری که باید دو تن پسته تولید کند با 200 کیلوگرم قانع می‌شود در صورتی که مصرف آب بالایی هم داشته است.
وی گفت: اگر آب مدیریت نشود حتما در آینده‌ای نه‌چندان دور آب برای خوردن هم نخواهیم داشت و امروز هم ما آب مورد نیاز نسل آینده را با این روش مصرف می‌کنیم و خوب است کشاورزان و مدیریت‌های جهاد کشاورزی این خطر را جدی بگیرند و اقدام عملی در بهینه‌سازی مصرف داشته باشند.
این سرمایه‌گذار در بخش محصول پسته افزود: اگر مالکیت‌های خرد به صورت مدیریت واحد چند هکتاری و با روش‌های نوین آبیاری، مبارزه با آفات و رعایت دیگر مسائل کشاورزی را داشته باشند محصول با کیفیت و کمیت بیشتر تولید می‌شود و نظارت‌ها باید بیشتر شود و کارشناسان بر توزیع داده‌های کشاورزی در بازار نظارت کنند و بدانند امروز دلالان برای سود بیشتر به کشاورز ضرر می‌زنند.
رئیس کمیسیون کشاورزی و آب اتاق بازرگانی استان کرمان خواستار ارتباط بیشتر بین صنعت و دانشکاه شد و عنوان کرد: فارغ‌التحصیل ما در هر رشته کشاورزی یا صنعت مدرک دارد اما در کار عملی خود عاجز است و بهتر بگویم علمش عملی نشده لذا کارگر واقعی نداریم وامروز دیگر همه کارگر تخصصی می‌خواهند و به این شکل بازار کار اشباع می‌شود و نتیجه مطلوب نمی‌گیریم.
وی بر اعطای تسهیلات کم‌بهره تاکید کرد و گفت: در همه بخش‌ها به ویژه کشاورزی باید مدیریت و حمایت جدی و همه جانبه باشد و با آسیب‌شناسی در همه دوره‌های کشاورزی بتوانیم مشکلات را برطرف کرده و به محصول بیشتر و باکیفیت دست یافت.

دیگر مطالب مرتبط

نظرات و دیدگاه های شما

دیدگاه و نظرات خود را ارسال کنید.