Tycoons slot betsoft games

سید محمد موسوی سرپرست شهرداری کرمان: بدهی چند صد میلیاردی شهرداری کرمان

سید محمد موسوی سرپرست شهردا

جلسه شوراي شهر کرمان در مورخ 16 مهرماه بدون حضور معصوم زاده و مشرفي  تشکيل شد.در اين جلسه موسوي سرپرست شهرداري گزارشي از عملکرد خود از زمان سرپرستي بر شهرداري به شوراي شهر کرمان ارائه داد..وي بيان داشت: نيروهاي شهرداري کرمان دوهزار ششصد سي چهار نفر مجموعه مي باشند.که شهرداري کرمان هر ماهه شانزده ميليارد بابت حقوق و مزايا کارکنان خود ميپردازد.وي در ادامه بيان داشت: بودجه شهرداري کرمان در سال 95شهرداري ششصد ميليارد بوده که تا کنون 330ميليارد آن محقق شده است و اين در حالي است که هزينه هاي اين مجموعه بيشتر بوده وتا اين زمان  438ميليارد هزينه شده است و هم اکنون شهرداري داراي کسري بودجه است. موسوي در ادامه در خصوص پروژهاي قرارگاه خاتم در شهر کرمان اظهار داشت: بدهي ا شهرداري کرمان در خصوص اين پروژه ها به به قرار گاه خاتم تا کنونو با همين وضعيت 123ميليارد تومان است .وي بيان داشت:به غير از بدهي شهرداري به قرارگاه خاتم  ساير پيمانکاراني که با شهرداري کار کرده اند جمعا 167ميليارد تومان از شهرداري کرمان پول مي خواهند.و در مجموع شهرداري کرمان  402ميليارد پول نياز دارد تا بدهي پيمانکاران وحقوق عقب مانده کارکنان خود را بپردازد .وی همچنین در ادامه گفت: برخی پیمانکاران همکار شهرداری، قرارداد دارند و بخشی هم قرارداد ندارند، اظهار کرد: درمجموع بیش از 44 میلیارد تومان به این پیمانکاران بدهکاریم.
سرپرست شهرداری کرمان همچنین به دریافت وام 50 میلیارد تومانی شهرداری از بانک شهر اشاره کرد و گفت: تاکنون 22 میلیارد و750 میلیون تومان از بانک شهر دریافت کرده‌ایم که 11 درصد از مبلغ وام 18 درصد نزد بانک شهر بلوکه ‌شده است.
وی ادامه داد: بخشی از هزینه کار پیمانکاران با دریافت پروانه از سوی آنان جبران می‌شود که در عمل با صدور پروانه‌ها چیزی عاید شهرداری نخواهد شد.
وی با اشاره به اینکه شهرداری کرمان 150 میلیارد تومان مالیات بدهکار است، گفت: شهرداری 72 چک پاس نشده دارد که 55 عدد آن مربوط به قرارگاه خاتم‌الانبیاء و مابقی آنان مربوط به پیمانکاران است و در مجموع برابر با  17 میلیارد تومان می‌باشند.
وی در ادامه گفت: 6 پروژه در سطح شهر در حال انجام است که پروژه‌های تقاطع شهید بادپا، شهدای خلبان، تقاطع ولیعصر و الله دادی در یک قرارداد منعقدشده‌اند و پروژه میدان آزادی یک قرارداد و تقاطع غیر هم‌سطح سربازان گمنام امام زمان (عج) هم یک قرارداد دارد که درمجموع چهار قرارداد برای این شش پروژه وجود داردموسوي در خصوص درآمد شهرداري کرمان گفت:شهرداري کرمان در شش ماهه نخست سال جاري صد ميليارد تومان در آمد داشته است.در ادامه نايب رييس شوراي شهر کرمان از موسوي پرسيد آيا دولت  و مشخصا استانداري کرمان در بحث تقاطع هاي غير هم سطح شهر کرمان به شهرداري کمکي کرده است ؟ موسوي سرپرست شهرداري در پاسخ گفت خير! هيچ گونه کمک مالي تا این لحظه در اين خصوص به شهرداري کرمان نشده است.
رئیس شورای شهر در ادامه با اشاره به  گزارش سرپرست شهرداری کرمان اظهار کرد: بر اساس گزارشی که ارائه شد 302 میلیارد تومان مجموع بدهکاری شهرداری کرمان است و  با احتساب هفت ماه حقوقی که بایستی در ادامه پرداخت کند و اگر پروژه جدیدی تعریف نشود و کار عمرانی صورت نگیرد، شهرداری کرمان حدود 402 میلیارد تومان تا پایان سال پول نیاز دارد. محمد فرشاد ادامه داد: این مقدار بر اساس آن مواردی هست که ثبت سیستم شده است. وی ادامه داد: باید این را هم در نظر گرفت که  در شش‌ماهه اول سال 100 میلیارد درآمد شهرداری بوده است و اگر شق‌القمر کند تا پایان سال 150 میلیارد تومان درآمد داشته باشد.

 

دیگر مطالب مرتبط

نظرات و دیدگاه های شما

دیدگاه و نظرات خود را ارسال کنید.