Tycoons slot betsoft games

دکتر روحانی در مراسم آغاز سال تحصیلی دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی و فناوری کشور بگذارید رقابت آزاد باشد در مدیریت انحصار خطرناک است

دکتر روحانی در مراسم آغاز س

حجت‌الاسلام حسن روحانی در مراسم آغاز سال تحصیلی دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی و فناوری کشور گفت: خوشحالم در آغاز سال تحصیلی ۹۶ - ۹۷ می‌توانم در محضر شما آغاز سال تحصیلی را تبریک بگویم. برای ما آغاز مهرماه و شروع تحصیلات دوران ابتدایی و دانشگاهی بسیار حائز اهمیت است و هر توانایی در کشور داریم، از علم است.
رییس دولت دوازدهم خاطرنشان کرد: دانشگاه برای این است که ما با مکتب امام حسین (ع) آشناتر شده و به‌خوبی بیاموزیم و این مکتب را به اذهان جامعه منتقل کنیم. مگر امام حسین (ع) نفرمود مشک‌ها را پر از آب کنید و مگر نپرسیدند تا منزل آب این همه آب لازم نیست و امام فرمود وقتی به دشمن می‌رسیم، آن‌ها از راه دور آمده و تشنه‌اند.
وی یادآور شد: این رویکرد با شعارهایی که برخی می‌دهند، منافات ندارد. رییس دولت دوازدهم خاطرنشان کرد: دانشگاه برای این است که ما با مکتب امام حسین (ع) آشناتر شده و به‌خوبی بیاموزیم و این مکتب را به اذهان جامعه منتقل کنیم. مگر امام حسین (ع) نفرمود مشک‌ها را پر از آب کنید و مگر نپرسیدند تا منزل آب این همه آب لازم نیست و امام فرمود وقتی به دشمن می‌رسیم، آن‌ها از راه دور آمده و تشنه‌اند.
روحانی با بیان اینکه یک وظیفه مهم دانشگاه، وظایف سیاسی است و گفتن واقعیات برای مردم است، گفت: در میان شما اساتید رشته‌های مختلف است هر کدام به تناسب رشته خود برای کشور بگویند. مردم در سال ۹۲ راه خود را انتخاب کردند و در سال ۹۴ و ۹۶ این راه تایید کردند. عده‌ای می‌خواهند بگویند ملت راه نادرست انتخاب کردند. عظمت ایران بالا رفته است مسیر تعامل گسترده با جهان آماده شده است مگر می‌شود در دنیا امروز بدون تعامل کار کرد ما باید با هم تعامل کنیم.
وی بیان داشت: کشور ما معضلات و مشکلاتی دارد حل آن بعهده همه مردم است اما دانشگاه بخاطر جایگاهی که دارد وظایفی سنگین‌تری به عهده دارد. ما مشکل زیست محیطی کمبود آب و اقتصادی و بانکی و صندوق‌های بازنشستگی داریم.
وی خاطر نشان کرد: نقد باید مخصوصاً در دانشگاه آزاد باشد. اگر استاد یا دانشجویی نقدی دارد که مورد پسند من نباشد باید تشویق شود چون او نظر خود را گفته است. هر کس در انتخابات شرکت کرده است باید تشویق شود اما یک جناح جایزه می گیرد و یک جناح دیگر تنبیه می شود. این می‌شود اعتماد عمومی؟
روحانی گفت: شاید بعضی دستگاه‌ها بیکارند، ناچارند یک عده‌ای را دم به ساعت احضار کنند. یک جناحی از اول انقلاب دیوارش کوتاه ساخته شده است. نمی‌دانم جریان چه بوده است. اگر کسی خیلی هم تاثیرگذار باشد مثلا برای تشویق مردم تکرار کند که بیایند پای صندوق. باید ببینیم چه کسی را تنبیه کنیم چه کسی را تشویق. باید این مسیر را رها کنیم. چند بار باید تجربه کنید؟  یک بار تجربه کردید در ۹۲ دوباره در ۹۴ دوباره در ۹۶؛ باید از تجربه استفاده کرد. بگذارید یک رقابت آزاد در جامعه باشد. در اقتصاد و علم انحصار خطرناک است؛ در مدیریت انحصار خطرناک است؛ آزاد بگذارید. رقابت باید آزاد باشد. برای نقد و مشارکت همه را تشویق کنید. هرکه نقد می‌کند را تشویق کنید.

دیگر مطالب مرتبط

نظرات و دیدگاه های شما

دیدگاه و نظرات خود را ارسال کنید.