Tycoons slot betsoft games

ثبت‌نام فرزندان دغدغه‌ای بزرگ برای خانواده‌ها

ثبت‌نام فرزندان

دغدغه‌ا

فاطمه پورمرادی

فصل ثبت نام فرزندان فرا می رسد و خانواده ها در گیر ثبت نام فرزندان می شوند،پرس و جو و مشورت می گیرند از خانواده هایی که فرزندانشان هم کلاس یا هم سن بچه هایشان هستند.
شما امسال در کدام مدرسه ثبت نام می کنید؟ آیا این مدرسه خوب است؟
مسئولین مدرسه چگونه هستند؟ 
شهریه مدرسه چقدر است؟ 
هیئت امنایی ، غیر انتفاعی و یا دولتی است؟
بچه های مدرسه با ادب هستند؟
و هزارن سوال بی پاسخ که وقتی برای پاسخ آنها به مدرسه مراجعه می کنی ، هیچکس جواب سلامت را هم نمی دهد.
ما بر آن شدیم که پای درد و دل خانواده ها بنشینیم.
حوالی ساعت 10 روز چهارشنبه بود ،به صورت اتفاقی به مدرسه ای رفتم ،از خانواده ای که برای ثبت نام فرزندش به آنجا آمده بود، ملاک آنها را برای ثبت نام در آن مدرسه جویا شدم.
مادر خانواده پاسخ داد:همه می گویند، معلم های خوبی دارد و شهریه مناسب با جیب من دارد، تعداد دانش آموزان نسبت به مدارس حاشیه شهر و پایین شهر کم تر است؛اتباع بیگانه هم در این مدرسه ثبت نام نمی شوند.
نگاه من به دفتر آموزشگاه افتاد که مانند صف نانوایی شلوغ بود، بعضی از دانش آموزان با پدر و مادر آمده بودند و همه به نوعی خواهش و التماس می کردند تا فرزندشان در آن مدرسه ثبت نام شود.
مدیر مدرسه داد می زد: بخدا جا نداریم، کلاس ها پر است، ثبت نام میان دوره نداریم ، امتیاز شما کم است، کروکی شما به مدرسه نمی خورد، ببریدش به مدرسه کنار خانه خودتان.
با این وجود خانواده ها به اصرار خود ادامه می دادند.
مدیر آموزشگاه هم برای آنکه خانواده ها دست از سرش بردارند می گفت: نام فرزندتان را در این لیست بنویسید شاید خروجی داشته باشیم ولی قول نمی دهم.
نوبت نفر بعد شد او می گفت:شهریه برای ما زیاد است لطفا چک قبول کنید یا آن را قسط بندی کنید تا آخر سال می پردازم.
مادری دیگر در آن گوشه دفتر می گفت:ما همسایه این مدرسه هستیم و همیشه صدای هیاهو و بلنگو و مزاحمت های اینم مدرسه را تحمل می کنیم اما به دلیل آنکه امتیاز فرزندم کم است باید به مدرسه ای دیگر ببرمش.
به مدرسه ای در یکی از خیابان های به اصطلاح، پایین شهر آمدم، آنجا هم همین بلوا بود.
پدری از دلایل ثبت نام فرزندش به این مدرسه می گفت:من از ناعلاجی اینجا ثبت نام می کنم چون شهریه مدارس غیر انتفاعی و هیئت امنائی را ندارم و مجبورم که اینجا ثبت نام کنم.
مادری نا راضی بود و می گفت:آقای مدیر خواهش می کنم بچه های ما را در کنار اتباع بیگانه ننشانید، لطفا این همه آنها را ثبت نام نکنید تمام  مدرسه اتباع بیگانه است.
خانواده ای می خواست نامه ای را از مدیر مدرسه بگیرد و به مدرسه ای در ناحیه 2 ببرد، مدیر می گفت :اگر پرونده را بدهم دیگر حق نداری برگردی!!؟
از مدرسه بیرون آمدم سرگیجه گرفته بودم و به یاد دوران زمان خودم افتادم که تعداد فرزند خانواده ها میانگین 4 الی 7 نفر بود تک فرزندی و 2 فرزندی به ندرت دیده می شد در محلات یک مدرسه بود که در دو شیفت باز بود، اما هیچگاه مشکلی برای ثبت نام و شهریه نداشتیم، کتاب های دوران دبستان رایگان بود و هیچج هزینه تحصیلی به آموزشگاه نمی دادیم.
یک کار شناس امور آموزشی و تحصیلی در گفتگو با ما گفت: تغییر ساختار آموزشی،فضای آموزشی محدود و روند روبه رشد دانش آموزان ابتدایی باعث دامن زدن به این امر شده است.
35 هزار دانش آموز را پوشش می دهیم ، 112 مدرسه دولتی داریم که 10 مدرسه تخریبی است و دانش آموزان هم در آن درس می خوانند.
وی ادامه داد:فضای آموزشی محدودیت های زیادی دارد ، شهرک های صنعتی ، نان و قلم ، شهرک خواجو، شهرک مهرگان فضای آموزشی ندارند و تراکم دانش آموزان بالاست.
 وی افزود: در الله آباد یک مدرسه داریم، بیشترین مشکلی که باعث این همه مشگل شده کمبود فضای آموزشی و مهاجرت است.
این مسئول بیان کرد:ما مجبوریم کلاس های 25 نفره 40 دانش آموز را در خود جای دهد؛ ساخت و ساز مدارس بر عهده آموزش و پرورش نیست و به دست اداره کل نوسازی مدارس است که  هماهنگی و مدرسه سازی را بر عهده دارد.
وی خاطرنشان کرد:در کرمان چند پروژه نیمه اعتبار وجود دارد که باید تامین اعتبار شود.
به گفته ی وی آموزش و پرورش چتری است که باید بالای سر همگان قرار گیرد، حتی در دور ترین نقطه با یک دانش آموز و حتی یک معلم.

 

دیگر مطالب مرتبط

نظرات و دیدگاه های شما

دیدگاه و نظرات خود را ارسال کنید.