Tycoons slot betsoft games

جشن روز خبرنگار به میزبانی خانه مطبوعات استان کرمان برگزار شد

جشن روز خبرنگار به میزبانی

جشن روز خبرنگار به میزبانی  خانه مطبوعات
 استان کرمان برگزار شد

 

 

 

 


جشن روز خبرنگار به میزبانی  خانه مطبوعات استان کرمان  با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی، مدیرکل امور اجتماعی استانداری کرمان و محمود وفایی رییس سازمان میراث فرهنگی استان ، سرهنگ فرشید جانشین فرماندهی انتظامی استان، مهدی بخشی معاون برنامه ریزی وتوسعه قضایی دادگستری استان ،محمود مختاریان استاد ارتباطات وجمعی از خبرنگاران ومدیر مسوولان نشریات محلی استان درباغ شاهزاده کرمان برگزار شد. 
درابتدای این مراسم مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی  ضمن تبریک روزخبرنگار گفت: خبرنگاران جان بر کف و قلم بر دست تلاش می کنند آنچه واقعیت است  منعکس کنند.
محمد علیزاده ضمن تشکر از اعضای هیات مدیره سابق خانه مطبوعات  و هیات  مدیره فعلی خانه مطبوعات که بانی برگزاری این مراسم بودند افزود: بر اساس سیاست‌های معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد انتخابات خانه مطبوعات  به صورت الکترونیکی انجام شد و اعضای جدید خانه مطبوعات کرمان انتخاب شدند. 
وی لازمه کار صنفی راانسجام درون سیستمی دانست و تاکید کرد: ارتباط و تعامل اعضا وهیات  مدیره خانه مطبوعات با اصحاب رسانه لازمه ی دیگری است  که باید مد نظر قرار گرفته شود. 
علیزاده تاکید کرد:خبرنگاران بحث عضویت در خانه مطبوعات را جدی پیگیری کنند و سهم خودشان را در خانه مطبوعات از دست ندهند.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی  با اشاره به سیاست‌های جدید معاونت مطبوعاتی  وزارت ارشاد افزود: آنچه که قرار است برای اصحاب رسانه انجام شود از کانال خانه مطبوعات انجام می‌شود و تصدی ها درحال واگذاری است و  فعالیت های آموزشی و ارتقا سطح آموزش مطبوعات از طریق خانه مطبوعات انجام می شود. 
وی تصریح کرد:علی رغم همه حمایت ها وسیستمی که وزارت ارشاد دارد انتقادهایی هم وجود دارد و دولت یازدهم و دوازدهم سیاست های خاصی را دنبال می کند، بحث‌هایی مانند  یارانه، بیمه رسانه  و فروش نیم بهای نشریات جز طرح هایی است که باید کامل شود. 
علی امیرتیموری به عنوان نماینده هیات مدیره خانه مطبوعات  سخنران بعدی بود که با اشاره به مدت زمان کوتاه تسدی  هیات مدیره جدید تا زمان برگزاری این مراسم، از مدعویین به دلیل کاستی های احتمالی پوزش خواست و ابراز امیدواری کرد در سال بعد، شاهد برگزاری مراسم باشکوه تری باشیم.
وی همچنین از عدم حضور استاندار در این مراسم گلایه کرد و گفت: آقای رزم حسینی همیشه خبرنگاران را برای پوشش اخبار به جلسات استانداری دعوت می کند اما امروز که روز خبرنگار است وقت نداشتند که به دیدار خبرنگاران بیایند!
وی افزود هرچند که هیچ گاه دست روزنامه نگاران برای انجام وظایف ذاتی ژورنالیست وجریان سازی باز نبوده واین امر برای روزنامه نگاری محلی سخت تر هم هست اما باز هم  خبرنگاران  نقش خود را تا انجا که می توانستند ایفا کرد ه اند.
امیرتیموری تصریح کرد رسانه های مستقل سخنگوی جامعه ومردم اند وباید بدون لکنت ایفای نقش کنند.
وی افزود متاسفانه سرزمین کرمان فرهنگ سوال ،نقد و گلایه را دوست ندارد وبر روح خبرنگار چنگ می زند ،امیدواریم در کرمان هرگز خبر نویس ها و روزنامه پر کن ها  بر جایگاه خبرنگار ننشینند وما در خانه ی مطبوعات خدمتگزار خبرنگار واقعی باشیم .
وی در بخش دیگری از سخنانش گفت:شهید صارمی که  امروز زینت بخش نام اوست جان خود را بر سر اطلاع رسانی دقیق وروشن گرانه گذاشت وما به عنوان خبرنگارباید امسال که با نام اقتصاد مقاومتی اقدام وعمل خوانده شده است در شفاف سازی فساد های اقتصادی نقش موثر خود را ایفاکنیم.
در ادامه مدیرکل امور اجتماعی استانداری کرمان در جایگاه قرار گرفت وگفت ، خبرنگاران را پل ارتباطی بین مردم و مسئولین دانست و یادآور شد که این پل باید سالم و ایمن باشد و به کارکرد خود نیز توجه کند. اگر روزی خبرنگاران و فعالان عرصه اطلاع رسانی در انزوا قرار گیرند، گسست اجتماعی و شکاف بین دولت و مردم بیشتر خواهد شد.
زهرا موسی پور دلیل عدم حضور استاندار در این مراسم را تداخل زیاد برنامه های وی دانست و گفت: آقای رزم حسینی بارها از مسئولان خواسته رسانه ها مطالبه گری مردم را بالا ببرند و مدیران نیز پاسخگوی خبرنگاران باشند و این اتفاق در کرمان بی بدیل است.
موسی پور از خانه مطبوعات خواست تا در صورت امکان روز خبرنگار را به هفته خبرنگار تبدیل کند تا مجال اجرای برنامه های متنوع و مختلفی در این هفته فراهم گردد.
در ادامه مراسم از پیشکسوتان عرصه خبرنگاری استان کرمان از جمله آًقایان محمد صنعتی(مجموعه دار مطبوعات)،یحیی فتح نجات(پیشکسوت روزنامه نگاری)،‌مهدوی(از چاپخانه دار پیش کسوت، عباس دبستانی(گلبانگ کرمانی )پیشکسوت مطبوعات و همچنین از جمعی از پیشکسوتان مطبوعات سیرجان آقایان ،عرب گوئینی،محمد ایران نژاد،علی اکبر آزادی خواه، اصغر حدیدی و  عبدالرضا محمودآبادی تجلیل شد. 
در این مراسم نیز گروه لیان به سرپرستی محسن شریفیان برنامه اجرا کرد.

دیگر مطالب مرتبط

نظرات و دیدگاه های شما

دیدگاه و نظرات خود را ارسال کنید.