Tycoons slot betsoft games

حال و روز محله‌های شهرمان

حال و روز محله‌های شهرمان

خیابان مدیریت

خیابان مدیریت خیابانی که اولین دانشگاه کرمان در آنجا تاسیس شده و به گفته‌ی قدیمی های این محل نام مدیریت برگرفته از رشته مدیریت صنعتی که در این دانشگاه بوده است.
بعد از عبور از دو چهارراه خیابان زریسف به سه راهی خواهیم رسید که یک راه آن خیابان مدیریت نام دارد.
ابتدای این خیابان قدیمی مجموعه زیبای نوریه وجود دارد که شامل بیمارستان، زمین فوتبال، داروخانه، باغ و تالار است.
یکی از پرستاران درمانگاه نوریه می‌گوید، واقف این بیمارستان نورالله خان می‌باشدکه در ابتدا مبنای کار بیمارستان بر آن بوده است که بیماران به صورت رایگان ویزیت شوند اما الان ویزیت ۲۰ هزار تومان است باید بگویم که از تمام درمانگاه های اطراف قیمت پایین تری دارد. 
خدمات هم خوب است و اینگونه نیست که چون پول کمتری میگیریم خدمات کمتر باشد.
شهروندانی که در بیمارستان بودند از وضع نسبی آن راضی‌اند.
دارو خانه طب سنتی و داروخانه و دراگ استور هم در ابتدای این بیمارستان مشغول به کار بودند. 
حسین دور آفتابی که از سال ۵۹ در این محله ساکن است می‌گوید در این چند سال این خیابان هیچ فرقی نکرده است و رونق این محل کم است. در گذشته تنها ۲ بقالی در این خیابان بود اما الان بسیار زیاد شدند و کاسبی ما را کم کرده اند و هیچ حریمی نیست. 
وی ادامه میدهد: در این خیابان عابر بانک و بانک نیست و به پارک های موجود رسیدگی نمی‌شود، مدرسه و مسجد زیاد است اما کتابخانه و فرهنگ سرا نیست.
علی بذر افشان یکی از قدیمی های این محل می گوید: شهرداری درختان این محله را آب نمی دهد و دارند خشک می شوند. اغلب تابلو ها پشت درخت ها هستند و مشخص نیستند.
نام یک شهید را آن هفته روی این کوچه گذاشتند اما ما که از قدیمی های این محل و کوچه هستیم این شهید را نمی‌شناسیم که نام کوچه مان شده است. 
دیگر کسبه نیز میگویند که الان فصل تابستان است اما خیابان پر از برگ های زرد است. 
این خیابان پل ندارد خودمان جلوی مغازه پل می گذاریم اما شهرداری خراب می کند. 
سید مجید موسوی از اهالی این محل بیان کرد: ما آخر نفهمیدیم این خیابان عقب نشینی دارد یا نه؟ 
وی ادامه می دهد : این محله مردمانی خوب دارد که اکثر کرمانی اصیل اند، چراغ های خیابان اغلب درست نیستند و برای اتوبوس سکو نداریم. 
هنوز مغازه های قدیمی با همان سبک قدیمی در این محله به چشم می خورد. 
او هنوز نوشابه زمزم شیشه ای از یخچال برمیدارد و سرشان را باز می کند و  به مشتریانش می فروخت و آنها هم با یک کیک گوشه مغازه می ایستادند و می خوردند. 
نرگس عندلیب که ۱۴ سال است در این محله مغازه دارد گفت: در این خیابان یک نیمکت و یا صندلی برای نشستن و یا آبسردکن نیست ما خود جلوی مغازه مان یک آبسردکن گذاشتیم و مردم از آن استفاده می کنند.
ما که اواسط این خیابان هستیم نظافت عالی است و به درختان هم آب میدهند. 
برادران سلطانی صاحب خیاطی یکتا واقع در کوچه ۱۸ مدیریت که از کسبه خوشنام این محل اند می گویند: ما مغازه مان داخل کوچه است اما مالیاتمان مانند مغازه های داخل خیابان است.
آنها معتقدند که نور پردازی و زیبا سازی این خیابان مناسب نیست، در این محل کتنابخانه وجود ندارد و اگر کتابی بخواهیم باید به کتابخانه مسجد جامع برویم.

دیگر مطالب مرتبط

نظرات و دیدگاه های شما

دیدگاه و نظرات خود را ارسال کنید.