Tycoons slot betsoft games

حال و روز محله‌های شهرمان

حال و روز محله‌های شهرمان

    فاطمه پورمرادی  

خیابان مدرس خیابان در امتداد خیابان شهید استاد مطهری است که پس از میدان علی ابن علی طالب تا چهار راه بهار «مدرس» نام دارد.
خیابانی،آرام، خلوت که در دل شهر قرار دارد،همراه  با پیاده رو هایی به نسبت مناسب برای پیاده روی که اگر این خیابان را ادامه دهیم ،به خیابان شهید استاد مطهری می رسیم،که پس از عبور از بیمارستان راضیه فیروز و چهار راه قائم ، به پل احمدی و در نهایت به پارک مطهری خواهیم رسید. 
این خیابان با اینکه در مرکز شهر قرار دارد اما از خدمات شهری بهره چندانی نبرده، چراکه هیچ تاکسی و اتوبوسی از این خیابان و خیابان مجاورش «سلمان فارسی»، عبور نمی‌کند. 
به گفته‌ی ساکنان این خیابان و محله نظافت محله و پیاده رو ها بسیار دیر به دیر انجام می شود؛ اما امکاناتی نظیر نانوایی، عرضه محصولات فرهنگی ، تغذیه و لبنیات ، گوشت، بانک  و پارک دارد.
منصور جنتی که حدود نیم قرن است در این محله مغازه لوله و اتصالات آب و لوازم بهداشتی دارد  از قدیمیان این محله و پیشکسوتان فوتبال  است معتقد است که اصلا این خیابان جزء شهر نیست! زیرا هیچ رسیدگی صورت نمی گیرد، اصلا جارو نمی کنند و ماشین ها در این خیابان به دلیل کم بودن حجم ترافیک بسیار تند رانندگی می کنند، مسئولین حتی یک دست انداز در این خیابان درست نکردند و به فکربلوار کردن این خیابان باشند.
وی ادامه می دهد:خانه های فرسوده و قدیمی و کوچه های تنگ و پر از چاله زیادی در این محله قرار دارد.
اسد الله زاور نانوای 18 ساله ی این محل می گوید:ما از مسئولین می خواهیم تا این خیابان را خط کشی کنند و نور  و روشنایی را نیز سر و سامان دهند.
حسین ایرانمنش از کسبه خوشنام این محل که 13 سال ،مرکز پخش محصولات فرهنگی ، صوتی و تصویری دارد و به خوش اخلاقی نیز معروف است ، وی جدید ترین محصولات را به ساکنین این محل عرضه می کند.
وی می گوید که خیابان شهید اخلاقی(مادر) که یک تقاطع مشترک با این خیابان دارد،جوب و درخت ندارد و بسیار هم کوچک است و باید عقب نشینی داشته باشد.
به گفته ی بهادر مقیمی که در فالوده بستنی بابا حسن که مغازه ای مشهور و با سابقه ای 50 ساله در آن حوالی است،کار می کند، طاق های میدان مشتاق بسیار زیبا شدند و به خاطر این تلاش آقای استاندار از وی سپاسگزاریم و برایشان آرزوی توفیق داریم.
منصور حجری کسبه ای که 30 سال در این خیابان مجاور مدرس، سنگ تراشی دارد در خصوص این محله می گوید: افغانی ها حدود 70 درصد این منطقه را اشغال کردند و مزاحمت هایی را نیز برای همشهری ها و کسبه ایجاد می کنند.
وی ادامه دهد که باید توجه داشت که این حوالی مرکز شهر و بافت تاریخی نباید اینگونه افغانی خیز باشد.
او می گوید: ترافیک در خیابان مادر که به میدان مشتاق منتهی می شود بسیار زیاد است و تمامی بار ترافیکی این منطقه و ورودی میدان مشتاق روی این خیابان است.
علیرضا عباسپور صاحب سنگ تراشی در تقاطع مادر بیان می کند :جای پارک از دیگر معضلات این منطقه است، جای پارک نیست و تمامی خیابان های مجاور برای ورود به میدان مشتاق تنها از این خیابان کوچک و پر ترافیک باید عبور کنند.
رضا زمانی نانوای زحمتکش این خیابان هم گفت:مسئولین فکری برای پارکینگ در این منطقه باشند که چالشی بزرگ است.

دیگر مطالب مرتبط

نظرات و دیدگاه های شما

دیدگاه و نظرات خود را ارسال کنید.