Tycoons slot betsoft games

پل های شهر ما !! اگر از معاونین و مشاورین متخصص و همسو با عموم مردم و نخبگان استفاده می‌شد و سرمایه‌گذاری‌ها در جای درست صورت می‌گرفت امروز جوانان و مردم کرمان نمی‌بایست سرخورده و بیکار حسرت یزد را بخورند.

پل های شهر ما !!
اگر از معاون

شهر یزد ثبت جهانی شد، بادهای کویری که در کرمان خاک و شن به چشم کرمانی‌ها می‌پاشند در یزد بادبان‌های افتخار را به اهتزار درمی‌آورند. یزد ثبت جهانی شد و این اقدام بجز اینکه از نظر حیثیتی و فرهنگی برای یزدی‌ها افتخارآفرین و میراثی ابدی است، سرمایه‌گذاری است که پول و ثروت فراوانی را به سوی این شهر سرازیر خواهد کرد. تورهای گردش‌گری اروپایی معمولا در سفر به ایران یک شهر کویری را هم برای بازدید انتخاب می‌کنند که از همین حالا روشن است این شهر، یزد خواهد بود، و به زودی هر خانه‌ای در یزد برای صاحبش چند برابر ارزش دارد. خانه‌هایی که در محله‌ها و بافت قدیمی کرمان محل سکونت اتباع بیگانه و معتادان شده در یزد تبدیل به مهمانسراهای سنتی می‌شود که برای مردم و جوانان یزدی تولید کار و سرمایه می‌کند و بزودی سرمایه‌گذاران برای ساخت هتل و مهمانسرا در یزد صف می‌کشند چون می‌دانند سرمایه‌گذاری برای صنعت گردش‌گری در این شهر دیگر تضمین شده است و این یعنی فرش قرمز واقعی برای سرمایه‌گذار، این یعنی اقتصاد و درآمد پایدار. یزد شهری که روزگاری بخشی از کرمان در حد شهداد بود، حالا برادر بزرگتر ما شده و شاید در آینده آرزویی دست‌نیافتنی.
ثبت جهانی یک شهر به عنوان میراث فرهنگی جهان نه کار یک برنامه و دولت که نتیجه همدلی و همفکری کامل یک استان است، از مسئولان ارشد استان، تا نخبگان و آحاد مردم. همه باید در یک خط و یک راه همدل و همفکر، هم‌پیمان و مصمم به پیش بروند. اما آیا در شهر ما چنین همدلی و همفکری وجود دارد؟ به وضوح مشخص است که شهر ما در حال حاضر دچار شکاف و تنشی مخرب است. در بسیاری موارد مسئولان استان به یک سمت می‌روند و متخصصین و مردم به سمتی دیگر. مسئولان ایده‌ای دارند که مردم نمی‌فهمند و مردم و نخبگان خواسته‌هایی دارند که مسئولان به آنها اهمیت نمی‌دهند. نمونه‌اش چالشی که برای حفظ میراث فرهنگی در شهر ما بودجود آمده، چالش‌های متعددی شبیه گودل خشت مال‌ها که علیرغم مجاورت با مجموعه بازار بزرگ شهرمان، منظر آن به بهانه سرمایه‌گذاری یک مرد عرب تخریب خواهد شد، تخریب محله سنتی گلبازخان و اصرار به خرابی خانه شهر علیرغم مخالفت عموم کرمانی‌ها و از همه مهمتر پل‌هایی که میدان‌های خاطره‌انگیز و دوست‌داشتنی شهرمان را از بین بردند و قرار بود سال گذشته افتتاح شوند و ترافیک را روان نمایند. چالشی که وانمود می‌شد میان توسعه و حفظ میراث فرهنگی‌مان باشد و حالا شواهد زیادی ثابت کرد که هرگز چنین نبوده و تنها راه توسعه و پتانسیل ماندگار شهرمان حفظ میراث فرهنگی و اصالت آن است. در حالی که  یزد با حفظ میراثش در مسیر توسعه قرار گرفته، خرابی‌های اخیر شهرمان  هیچگونه توسعه‌ای در پی نداشته و تنها نتیجه‌شان گودتر شدن گودال‌های‌مان بوده. امیدواریم مسئولان محترم و پر تلاش شهرمان بیشتر به سخن نخبگان و مردم شهر توجه نمایند، و از مشاورین و معاونین متخصص استفاده نمایند. که اگر از مشاورین و معاونین متخصص، همراه و همسو با خواست عموم مردم و نخبگان استفاده می‌شد و سرمایه‌گذاری‌ها در جای درست صورت می‌گرفت امروز بسیاری از جوانان و مردم کرمان نمی‌بایست سرخورده و بیکار حسرت یزد را بخورند. 
 به هر روی علیرغم آنچه که بر ما و شهرمان گذشته به آینده خوش‌بین هستیم، مطمئن هستیم صدها میلیارد تومانی که خرج  پل‌ها شده به هیچ عنوان به هدر نرفته شاید آنها در کاهش ترافیک چندان تاثیری نداشته باشند اما موجب شکوفایی کرمان خواهند شد و می‌توانند درس‌های بزرگی به ما بدهد چرا که تاریخ ثابت کرده شکست پلی‌ست به سوی پیروزی و هر چه شکست بزرگتر درس‌هایش ماندگارتر.

دیگر مطالب مرتبط

نظرات و دیدگاه های شما

دیدگاه و نظرات خود را ارسال کنید.