Tycoons slot betsoft games

جلیل کاربخش راوری رئیس کمیسیون بانک، بیمه و امور مالیاتی اتاق بازرگانی کرمان

جلیل کاربخش راوری رئیس کمیس

گام‌های موثری در جهت بهبود فضای کسب و کار استان برمی‌داریم

جلیل کار بخش راوری فعالیت اقتصادی خود را در سال 1364آغاز کرد و از سال 1368 به عضویت اتاق بازرگانی کرمان در آمد.
در سال 89 در انتخابات اتاق به عنوان کاندیدا خود را معرفی کرد و به عنوان عضو علی البدل انتخاب شد و از ابتدای سال 92 به هیئت نمایندگان اتاق کرمان راه پیدا کرده است.
وی در انتخابات دوره هشتم اتاق بازرگانی کرمان از میان بیش از چهل نفر کاندید با کسب رتبه‌ی چهارم به جمع پانزده نفره هیئت نمایندگان اتاق در پیوسته است و همزمان به عنوان رئیس کیمسیون بانک و بیمه و امور مالیاتی انتخاب شد.
این مسئول با رای هیئت نمایندگان کرمان به هیات نمایندگان اتاق ایران راه پیدا کرد و در آنجا به عنوان نایب رئیس اول کمیسیون مالیات، کار و تامین اجتماعی اتاق ایران انتخاب شد.
کاربخش راوری هم اکنون از سوی هیئت رئیسه اتاق ایران به عنوان نماینده تام الاختیار اتاق ایران در کمیسیون بند الف ماده 154 به سازمان مالیاتی کشور معرفی شده است.
وی همچنین عضو هیئت اعضای انجمن پسته ایران است.
وی در خصوص انگیزه اش از ورود هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی و مسئولیت های اجتماعی خود اظهار داشت: احساس می‌کردم تا شاید با همکاری سایر دوستان و در اتاق، گوشه‌ای از مشکلات عدیده‌ی فعالین اقتصادی را با توجه به جایگاه قانونی اتاق حل و فصل کنیم.
وی اذعان کرد: در سال 92 و ابتدای ورودم با مشکلات مالیاتی تولیدکنندگان پسته مواجه شدیم و لذا عزم خود را جزم کردیم و با پیگیری‌های بی‌وقفه، حمایت‌های رئیس وقت اتاق بازرگانی (آقای جلال‌پور) و نمایندگان مجلس توانستیم مشکل مطالبه مالیات بر ارزش افزوده پسته از سوی سازمان مالیاتی را حل کنیم.
به گفته‌ی وی، بدین ترتیب پسته‌ی خام از شمول مالیات بر ارزش افزوده معاف شد. همزمان صادرکنندگان به توصیه بخشنامه‌های 169 و44سازمان مالیاتی مکلف شده بودند که گزارش خریدهای خود از تولید کنندگان را با ثبت کد ملی در سامانه  تی تی ام اس ثبت نمایند این امر به دلیل عدم تمایل فروشندگان در سامانه مربوط به سازمان مالیاتی در آن سیر مقطع نبود، لذا در این راه نیز با حمایت‌های مسئولین دولتی در استان و نمایندگان مجلس و رئیس وقت اتاق،مساعدت سازمان مالیاتی طی بخشنامه ای محصولات کشاورزی از ثبت خرید به صورت خرد به صورت تجمیعی در آمد که حل این دو مورد کمک قابل توجهی به فعالین این حوزه کرد.
دوره‌ی هشتم اتاق بازرگانی در سال 94 آغاز و با رای حداکثری هیئت نمایندگان اتاق کرمان مسئولیت کمیسیون بانک،بیمه و امور مالیاتی اتاق کرمان به وی سپرده شد.
به گفته‌ی کاربخش با دعوت از اعضای فعال و روئسای سایر کمیسیون های تخصصی اتاق ،کمیسیون رسما دوره چهار ساله خود را آغاز و در اولین جلسه برنامه‌های چهارساله کمیسیون تصویب شد و فعالیت های این کیمسیون با اولویت،رصد مشکلات و پیگیری و حل آنان با مساعدت و همراهی دستگاه های دولتی متناظر با کمیسیون آغاز گردید..
این مسئول گفت: تامین مالی بنگاه‌ها و پروژه‌ها یکی از اصلی ترین مشکلات فعالین اقتصادی شناسایی شد و با دعوت از مدیران بانک های استان در جلسات کمیسیون رایزنی های اولیه انجام شد که منجر به معرفی در خواست های متقاضیان به بانک شد.
وی گفت: به طور مثال مشکل تامین سرمایه در گردش صادرات محصولات کشاورزی خصوصا پسته و خرما با مساعدت و همراهی نمایندگان مجلس از محل منابع وزارت جهاد کشاورزی در سال 94 نزد بانک کشاورزی با معرفی اتاق که حداقل به میزان دو هزار میلیارد ریال در استان پرداخت گردید..
وی بیان کرد:در سال جاری نیز مشکل سرمایه در گردش صادرات استان از اصلی ترین مسائل این بخش در استان بود لذا این کمیسیون همانند سال قبل پیگیری های خود را از اوایل سال جاری آغاز کرد و در مهر ماه با حمایت های استاندار و نمایندگان مجلس و همچنین مدیرکل جهاد کشاورزی استان این  نیز عملیاتی شد که تاکنون به میزان هزار میلیارد ریال تسهیلات از محل منابع صندوق توسعه ملی با معرفی این کمیسیون به متقاضیان پرداخت شده است. وی در خصوص حوزه بیمه تامین اجتماعی گفت:این حوزه کمیسیون با همکاری رئیس کمیسیون تخصصی صنعت،معدن و رئیس اتاق کرمان در جلسات متعددی با مدیر کل تامین اجتماعی استان جهت رفع موانع و مشکلات این حوزه تشکیل داده و سعی در حل و فصل مشکلات کارفرمایان عزیز استان داشته است.
این مسئول در حوزه‌ی مالیات نیز تصریح کرد: برای حل مشکلات این حوزه جلسات متعدد بررسی و نشست های تخصصی برگزار شد که مدیر کل وقت و معاونین وی در این نشست ها شرکت می کردند و در رفع این مشکلات کوشا بودندو بحمدالله دستاور های خوبی از جمله حل مشکل تسعیر نرخ ارز صادراتی که از سوی سازمان مالیاتی مطالبه می شد با برسی های فنی قبل از ابلاغ بخشنامه سازمان مالیاتی در استان حل و فصل گردید.
کار بخش در بخش دیگری از صحبت های خود بیان کرد:از ابتدای دوره هشتم ریاست و هیئت رئیسه اتاق مسئولیت معرفی نمایندگان در هیئت های حل اختلاف مالیاتی و تامین اجتماعی را به کمیسیون بانک و بیمه سپردند که در پی تعویض این مسئولیت مهم کمیسیون ضمن برسی وضعیت نمایندگان قبلی در هیئت ها از متخصصین حوزه مالی و مالیاتی و حسابداری جهت حضور در هیئت ها دعوت و ضمن آموزش های متوالی به این عزیزان( 10 جلسه در سال جاری) جهت حضور موثر برای دفاع از حق و حقوق اعضای محترم و سایر فعالین حقوقی اقدام نمود.
وی گفت :امید داریم در آینده با بهره گیری هر چه بیشتر از متخصصین این حوزه در دادرسی های مالیاتی و تامین اجتماعی توفیقات خوب و موثری نصبیب فعالین اقتصادی شود.
رئیس کمیسیون بانک، بیمه و امور مالیاتی تصریح کرد:  موارد گفته شده تنها بخش کوچکی از کار های صورت گرفته در این کمیسیون است.
وی خاطرنشان کرد: امید داریم در آینده با حمایت مسئولین بلند پایه استانی خصوصا استاندار و مدیران استانی مرتبط و متناظر با کمیسیون، همچنین نمایندگان مجلس خصوصا دکتر پور ابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس بتوانیم گام های موثری در جهت بهبود هرچه بیشتر فضای کسب و کار استان برداریم.
این مسئول با اشاره به فعالیت های خود در کمیسیون مالیات،کار و تامین اجتماعی اتاق ایران اذعان کرد:از ابتدای سال 95 به عنوان نماینده اتاق بازرگانی کشور در کمیسیون بند الف ماده 154 مالیات های مستقیم معرفی شدم.
وی عمده ترین دلیل خود را برای حضور در این کمیسیون تعیین ضرایب درآمدی مالیاتی مودیان که کار اصلی این کمیسیون است ،عنوان کرد.
وی افزود:قانون اصلاحیه مالیاتی در ابتدای سال 95 به مرحله اجرا در آمده است و تا پایان سال 97 سازمان مالیاتی همزمان ضمن دسترسی به مواردی از قانون قبلی و تمامی قانون جدید مالیاتی و همچنین دسترسی هایی که با توجه به نظام جامع مالیاتی دارد می تواند تمامی فعالیت های اقتصادی اشخاص حقیقی و حقوقی را شناسایی و در صورت عدم اظهار از سوی مودی نسبت به تشخیص علی الراس مالیات با ضرایب جعلی و بالای مالیاتی اقدام کند.
کاربخش تصریح کرد:لذا حساسیت این موضوع یکی از عمده ترین دلایل ورود به این حوزه بود ضمن اینکه در سنوات اخیر همیشه نماینده اتاق بازرگانی تهران به عنوان نماینده فعالین اقتصادی کشور (اتاق ایران )در این کمیسیون حضور می یافته و باور من و همکارانم در کمیسیون اتاق ایران بر این بود که نماینده اتاق تهران نمی تواند نمایندگی همه ی فعالین کشور را در این کمیسیون داشته باشد.
این مسئول بیان کرد:در آن زمان با مساعدت رئیس اتاق ایران مهندس جلال پور بنده نماینده اتاق در این کمیسیون شدم و در گزارش مقایسه ای که در مرداد سال جاری(95)به رئیس اتاق ایران و هیئت رئیسه ارائه شد مبین این حقیقت است که در مقایسه  با سال های 91تا 93که نماینده اتاق تهران حضور داشت، حضور اینجانب کمک شایانی به تولیدکنندگان و فعالین اقتصادی گردیده است.
وی کاهش 80 در صدی ضریب در آمدی عمده فروشان پسته در سال 94 را یکی از دستاورد هایش در این جلسات اشاره کرد و گفت:ضمن اینکه پیگیری هایی که داشتیم فعالیت حق العمل کاران پسته نیز در سازمان مالیاتی کشور با ضریب در آمدی یک درصد رسمیت یافته و فعالین این حوزه می توانند با بهرمندی از این امکان نسبت به پرداخت مالیات در آمدی و واقعی خود اقدام نمایند.
به گفته ی کاربخش راوری،از دیگر موارد مهمی که در کمیسیون اتاق ایران پیگیری شده است می توان به برسی لایه اصلاحی قانون مالیات بر ارزش افزوده اشاره کرد که ،مصوبه کمیسیون اقتصادی دولت بوده که جهت اظهار نظر و به توصیه مواد 2و 3 قانون بهبود فضای کسب و کار به اتاق های بازرگانی،تعاون و اصناف واگذار شده است.
وی افزود:این کمیته متشکل از ریاست کمیسیون نوایب رئیس و تعدادی از اعضای کمیسیون و چهار تن از کارشناسان خبره مالیاتی کشور تشکیل می شود و تا پایان سال جاری فصل چهارم آن طی شش جلسه ی3 ساعته در محل اتاق ایران بررسی شده است.
وی یادآور شد: که پیگیری مشکلات تامین اجتماعی از دیگر فعالیت های کمیسیون مالیات،کار و رفاه اجتماعی اتاق ایران است که به بررسی و جمع بندی این مشکلات و تصویب آن در کمیسیون می پردازد .وی افزود: ارسال مصوبات به ریاست اتاق و طرح آن در جلسات شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی و کمیته ماده 76و طرح در جلسات هیئت نمایندگان اتاق ایران در قالب بیانیه نیز از دیگر مسئولیت های این کمیسیون است.
وی گفت: اهم آن می توان به  موضوع حسابرسی تامین اجتماعی و ترکیب ناعادلانه هیئت های رسیدگی به اختلافات کار فرمایی و سازمان تامین اجتماعی اشاره کرد. 
وی در پایان گفت:لازم است از پشتیبانی رئیس و هیئت رئیسه و روئسای کمیسیون های تخصصی اتاق کرمان و ایران و همکاران اجرایی در اتاق های بازرگانی کرمان و ایران تقدیر و تشکر کنم و آرزومندم سال پیش رو سالی سرشار از موفقیت برای تمامی فعالین اقتصادی کشور و دست اندرکاران نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران باشد

 

دیگر مطالب مرتبط

نظرات و دیدگاه های شما

دیدگاه و نظرات خود را ارسال کنید.